![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9579519
*
nr 957 9519
Pigtittare
1800-tal, höjd: 53 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 20:29:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 06:54:47
1
100 kr
27/4 17:45:52
2
150 kr
27/4 19:46:50
3
250 kr
27/4 20:24:05
2
250 kr
27/4 20:24:05
3
250 kr (Budbetjänt)
27/4 20:24:25
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:18
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 957 9519
Pigtittare
1800-tal, höjd: 53 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 06:54:47 | 1 | 100 kr |
27/4 17:45:52 | 2 | 150 kr |
27/4 19:46:50 | 3 | 250 kr |
27/4 20:24:05 | 2 | 250 kr |
27/4 20:24:05 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/4 20:24:25 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:18 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31